Doprava nad 2350,- ZDARMA

UV-C lampa sterilizátor ECO Tech 75W (do 70m3)

Kód: 935013ET
ZDARMAZDARMA
UV-C lampa sterilizátor ECO Tech 75W  (do 70m3)
8 699 Kč 7 189 Kč bez DPH
Skladem do 3 dnů
Můžeme doručit do:
19.6.2024

UV lampa ECO Tech 75W od nizozemského výrobce VGE.

UV-C lampa vyzařuje záření o vlnové délce 253,7 nanometru, což zajišťuje smrtonosný efekt na bakterie, viry a plísně (včetně legionely).

Celková délka lampy 75cm

Rozteč otvorů pro vstup a výstup (střed x střed): 55cm

Délka trafa: 30cm

Přípojení 63mm nebo 50mm lepení, 1 a ½ “ závit int., 38mm nebo 32mm hadice.

Detailní informace

Kamenná prodejna
Kamenná prodejna
v Pardubicích
Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 2 350 Kč
Největší výběr
Největší výběr
značek bazénové chemie
1000+
1000+
výdejních míst po celé ČR
Možnost vrácení
Možnost vrácení
do 30-ti dnů

Detailní popis produktu

Názor bazénového specialisty - recenze

  • + Účinná dezinfekce bez použití chemikálií
  • + Odolná konstrukce z nerezové oceli AISI 316
  • + Jednoduché pokyny pro instalaci a údržbu
  • + Vhodné pro široké spektrum aplikací
  • - Možné riziko sekundární kontaminace bez kombinace s jinými technologiemi

„UV lampa UVC-TECH 75W přináší efektivní a bezpečnou cestu k dezinfekci bazénové vody. Díky fotochemickému poškození škodlivých mikroorganismů, jako jsou bakterie a viry, zajistí kvalitní vodu bez nutnosti chemických přípravků. S pokročilým designem a snadným nastavením je to ideální řešení pro každého, kdo hledá spolehlivou a ekologickou alternativu.“

tým Poolservis

Účinná dezinfekce

UV lampa UVC-TECH 40W efektivně ničí RNA a DNA, enzymy a další mikroorganismy, které mohou být škodlivé pro zdraví. Její použití zajistí vysoce kvalitní a čistou vodu v bazénu.

Návod UV lampa UVC-TECH 75W

bbc

Desinfekce ultrafialovým zářením patří mezi technologie, které jsou v poslední době stále častěji používány pro zkvalitnění technologie úpravy pitné a bazénové vody. Princip desinfekce spočívá ve fotochemickém poškození RNA a DNA, proteinů, enzymů či jiných biologicky významných makromolekul.

Účinnost desinfekce je závislá na dávce UV záření, typu použité UV lampy a jejich uspořádání vzhledem ke směru proudění pitné, resp. bazénové vody. Pro správný výběr vhodného typu UV zařízení je nutné stanovit a zaručit potřebnou dávku UV záření, závislou na průtoku a kvalitě vody z hlediska její propustnosti, tj. koncentraci a typu rozpuštěných a nerozpuštěných látek, které ovlivňují odraz či pohlcení UV záření.

Možnost kombinace UV záření s dalšími technologiemi úpravy vede k dosažení vysoké jakosti vody. Výhodou je snížení provozních nároků, resp. úspora dávkované chemie a bezpečný i snadný provoz v automatickém režimu. Nevýhodou je možnost vzniku sekundární kontaminace, samotné UV záření tedy není vhodné používat k hygienickému zabezpečení. V praxi se proto kombinuje např. s chlorováním.

 

Jak nainstalovat UV lampu – pokyny k instalaci

UV-C lampa vyzařuje záření o vlnové délce 253,7 nanometru, což zajišťuje smrtonosný efekt na bakterie, viry a plísně (včetně legionely). Vnitřek lampy díky leštěnému nerezu odráží UV záření zpět a zvyšuje tak účinnost o 35%.

1)  Instalace uzemnění

Nainstalujte uzemněné dle nákresu níže:

xyz

2)Instalace UV lampy

Ideální místo pro instalaci zařízení je za filtraci. Zajistěte, aby přes lampu protékala voda pokaždé, když je zapnutá (Ideálně zapojit do stejné zásuvky s filtračním čerpadlem, případně ji spínat přes průtočnou klapku). Pozor, lampu nainstalujte tak, aby bylo jednoduché v budoucnosti vyměnit zářivku, tzn. aby nad lampu byl dostatek volného prostoru pro vymontování připojení transformátoru a výměnu lampy.

uv lampa 40W tech

a)      Vyndejte uv-lampu (P) z papírového obalu a vložte ji do skleněného pouzdra (M). Opatrně připojte patici lampy do konektoru transformátoru (L) a ujistěte se, že skleněné pouzdro (M) je dostatečně zatlačené do těla lampy (U).

b)      Přidělejte držící spony (O) do stěny a nacvakněte do nich UV lampu. Zkontrolujte, zda jsou správně umístěna těsnění (P).

c)      Použijte připojení lampy, které se Vám nejvíce hodí. K dispozici jsou 63mm lepení, 50mm lepení, 1 a ½ “ závit int., 38mm hadice, 32mm hadice. V každém případě pro instalaci lampy budete potřebovat lepidlo na PVC-U, neboť i přechod na hadice je potřeba vlepit do příruby.

d)      Zapojte uzemněný transformátor do sítě a zkontrolujte, zda svítí lampa.

Uv lampu kontrolujeme a čistíme 2x ročně, zvláště pokud se na skleněné pouzdro (M) nachytá špína – ta snižuje účinnost lampy.

UV lampu měníme po 9000 hodinách provozu, i když svítí, neboť účinná vlnová délka se postupem času mění a po delší době již většina výkonu je mimo aktivní pásmo.

 

Dodržujte elektroinstalační předpisy, pokud si nejste jistí, nechte zapojení provést elektrikářem.

Neponořujte zařízení do vody, udržujte zařízení mimo dosah dětí. Pokud budete se zařízením manipulovat, odpojte ho od sítě. Kabel, transformátor a konektor není jednotlivě vyměnitelný, musíte zakoupit celý kus. Při riziku poklesu teploty do zámrzných hodnot zařízení odpojte a odstraňte z něj všechnu vodu.

Zařízení je vyrobeno z nerezové oceli AISI 316. Přesto ho může vyšší koncentrace soli ve vodě poškodit. Nepouštějte do zařízení příliš teplou vodu (nad 45 stupňů), plastové části by se mohly pokroutit. Na zařízení nesmí dopadat přímé sluneční záření, plast pak rychle zastará a transformátor by se mohl v letních měsících přehřívat.

Doplňkové parametry

Kategorie: UV lampy a náhradní UV zářivky
Hmotnost: 2 kg
Značka: Vagnerpool

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
document.write("